Нетримання сечі у жінок

Нетримання сечі у жінок зустрічається досить часто. Через постійне носіння прокладок, неприємний  запах, порушується соціальна адаптація і значно погіршується якість життя. Іноді це призводить до неможливості вийти з дому. У світі більше 200 мільйонів жінок, які страждають на нетриманням сечі.
Дана проблема може виникнути в не залежності від віку та умов життя. Багато жінок соромляться цієї проблеми, вважають її ганебною. Жінки страждають на  нетримання сечі приблизно вдвічі частіше, ніж чоловіки. Причин появи захворювання досить багато. Воно може виникнути на тлі вроджених дефектів, хірургічного втручання, вагітності та пологів, а також гормональних вікових змін. Міжнародне товариство з утримання сечі ICS (International Continence Society) рекомендує розглядати такі форми нетримання сечі:

1. Невідкладне нетримання сечі (гіперактивний сечовий міхур) – мимовільний витік сечі, що виникає відразу після раптового різкого позиву до сечовипускання.
2. Стресове нетримання сечі (нетримання сечі при напрузі) - мимовільний витік сечі при напрузі, чханні або кашлі. Епідеміологічні дані, представлені Міжнародним товариством з утримання сечі, показують, що НСПН широко поширене в США і країнах Європи, десь від 34% до 38% жінок страждають цим захворюванням.
3. Змішане нетримання сечі - мимовільний витік сечі, що супроводжується раптовим різким позивом, а також внаслідок зусилля, напруження, чхання або кашлю.
4. Постійне нетримання сечі - постійне підтікання сечі.
5. Енурез - будь-яка мимовільна втрата сечі.
6. Нічний енурез - втрата сечі під час сну.
7. Інші типи нетримання сечі, які можуть виникати в різних ситуаціях (наприклад, при статевому акті).