Лікування пролапсу

Ослаблена мускулатура тазового дна і опущення органів тазу - це поширені клінічні проблеми для жінок різного віку. Ці стани, які не описуються і не діагностуються, часто супроводжуються нетриманням сечі і викликають несприятливі психологічні і соціальні ефекти.
На ранніх стадіях жінка може не знати про наявність у неї пролапсу. Нерідко першою ознакою, особливо у молодих жінок, є погіршення якості статевого життя, а у жінок, що користуються тампонами при менструації, можливе підтікання кров'янистих виділень назовні між тампоном і розтягнутими стінками піхви.
 
ТИПИ ПРОЛАПСУ

Цистоцеле
Центральний або дефект який проходить по серединній лінії пубоцервікальної фасції, що призводить до утворення випинання в передній стінці піхви, і сечовий міхур опускається в порожнину піхви.
 
Ректоцеле
Розрив ректовагінальної перегородки, що призводить до утворення випинання прямої кишки і задньої стінки піхви в порожнину піхви.
 
Ентероцеле
Відділення пубоцервікальної фасції і ретровагінальної фасції, яка дає можливість утворитися випинанню верхньої передньої або задньої стінки піхви і опуститися перитонеальному вмісту в порожнину піхви.
 
Пролапс зводу піхви
Випинання верхівки піхви (з маткою або без неї) в порожнину піхви, може призвести до вивороту піхви.
 
Опущення матки
При слабкості матково-хрестових зв'язок, матка опускається  в піхву; повний пролапс матки приводить до того, що матка опускається нижче входу в піхву, і піхва вивертається назовні.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ

  1. Вроджена недостатність м'язів тазового дна, через порушення їх зв'язку з центральною нервовою системою при вадах розвитку хребта та спинного мозку.
  2. Розслаблення м'язів черевного преса: внаслідок астенії, різкого виснаження або багаторазових повторних, особливо ускладнених, вагітностей (багатоводдя, багатоплідна вагітність і т.д.).
  3. Вік: з віком тазові м'язи слабшають, що призводить до зростання ризику пролапсу, фактично ризик подвоюється з кожним прожитим десятиліттям і зачіпає половину жінок у віці 45 років. Настання менопаузи також є чинником для виникнення пролапсу.
  4. Порушення функції кишечника, що проявляються частими і тривалими запорами.
  5. Надмірна вага: зайва вага, при якій збільшується тиск на черевні м'язи і м'язи тазу, може привести до вагінального пролапсу.
  6. Іноді причиною випадіння матки буває пухлина органів тазу.
  7. Гістеректомія (видалення матки): через те, що при операції можуть бути видалені важливі м'язи і зв'язки, можливий ризик виникнення пролапсу.
  8. Інші причини: професійна діяльність, що передбачає важку фізичну працю, носіння тягарів (особливо в період статевого дозрівання, після пологів та в кліматичному періоді).