Еректильна дисфункція

Раніше для визначення порушення ерекції використовувався термін "імпотенція". В даний час, застосовується термін еректильна дисфункція, який був запропонований в 1992 році.

Еректильна дисфункція (ЕД) - нездатність чоловіка досягти і / або підтримувати ерекцію, достатню для введення статевого члена в піхву і здійснення задовільного статевого акту.
 
Ерекція в нормальному стані досягається за 5 етапів.
 
1 етап - Початкове заповнення - шляхом психологічної або сексуальної стимуляції. В результаті цієї стимуляції в нервах статевого члена утворюються імпульси. В результаті передачі цих імпульсів на м'язи статевого члена, останні скорочуються і пережимають вени, що сприяє току крові до органу.

2 етап - Часткова ерекція (збільшення в розмірі) - артерії пеніса розширюються, пристосовуючись до збільшення потоку крові, що призводить до подовження і розширення пеніса.

3 етап - Повна ерекція - збільшується приплив крові в пеніс який запобігає сечовипусканню і збільшує пеніс до стану повної ерекції.

4 етап - Жорстка ерекція - досягнуто максимум жорсткості, головка і тіло пеніса збільшуються до тих пір, поки вени пеніса перебувають стисненими, підтримуючи пеніс в максимально жорсткому стані, відбувається еякуляція.

5 етап - Повернення в спокійний стан (детумесценція) - скорочення м'язів призводить до збільшення відтоку крові із статевого члена, що сприяє його повному розслабленню.

Чоловік не повинен миритися з порушенням або відсутністю ерекції. Виділяють психологічну (психогенну), органічну і змішану форми ЕД. Більшість чоловіків пояснюють проблеми з ерекцією (потенцією) саме психологічними порушеннями. Однак показано, що ЕГ в 80% випадків має органічну природу і виникає як ускладнення різних соматичних захворювань. У їх число входять цукровий діабет, судинні захворювання, неврологічні розлади, гормональні порушення, травми. Крім того, порушення статевої функції можуть бути побічним ефектом деяких препаратів, наслідком хірургічної операції і травм в області малого тазу. Серед чоловіків поширена помилка, що еректильна дисфункція з'являється з віком. Це не так - вік як такий ніяк не пов'язаний з порушеннями потенції. Ймовірність виникнення різних хвороб з віком підвищується, а ось хвороби-то і виявляються істинними «винуватцями». Зловживання алкоголем, куріння, сидячий спосіб життя також негативно впливають на ерекцію і можуть призвести до еректильної дисфункції.