Інформація:
Словник
Словник

Абсорбуючі продукти
Прокладки, підгузники часто використовуються для того, щоб справиться з нетриманням сечі.
 
Аденома простати (доброякісна гіперплазія передміхурової залози)
ДГПЗ - це абревіатура доброякісної гіперплазії простати. Захворювання, що викликає звуження і деформацію уретри, з подальшим наростанням скарг при сечовипусканні.
 
Альфа-блокатори
Альфа-блокатори (Омнік, фокусін, кардура, тамсол, Омікс і т.д.) - це нерослинні препарати, які призначаються для лікування гіперплазованої простати (ДГПЗ). В результаті їх прийому настає розслаблення мускулатури передміхурової залози, шийки сечового міхура і простатичної частини уретри. Вони не запобігають зростанню простати, і не сприяють зменшенню цього органу. Часто виникають побічні явища.
 
Benigne Prostatahyperplasie
Латинське позначення доброякісної гіперплазії передміхурової залози. У тексті використовується скорочення ДГПЗ.
 
Вапоризація
Вапоризація означає випаровування. Якщо лазерний промінь з дуже високою, пов'язаною в пучок енергією, потрапляє на поверхню тканини, відбувається нагрівання тканини в такій мірі, що вона миттєво випаровується. Ця фізична властивість системи Greenlight-лазера використовується при найменш травматичному лікуванні ДГПЗ.
 
Гіперплазія (гіпертрофія)
Являє собою збільшення обсягу тканин і органів.
 
Гостра затримка сечовипускання
Неможливість навіть часткового спорожнення переповненого сечового міхура, що раптово з’явилась  та супроводжується болісними і безплідними позивами на сечовипускання.
 
Greenlight-лазер
Greenlight-лазер – це хірургічна лазерна система, звана також неодим: система YAG (KTP)-лазера. Greenlight-лазер був спеціально розроблений для делікатної терапії доброякісної гіперплазії простати. Команда професора Малека з клініки MAYO, Рочестер, США, працювала над створенням Greenlight-лазера спільно з фірмою-виробником American Medical Systems з каліфорнійського міста Сан-Хосе, США.
 
GreenLight-PVPтм
GreenLight-PVPTM - це фотоселективна вапоризація простати за допомогою системи GreenLight, що в перекладі на українську мову означає: "випарювання тканини простати із застосуванням обраної довжини світлових хвиль - зеленого світла. GreenLight-PVPтм є зареєстрованою торговою маркою фірми-виробника American Medical Systems в США.
 
Дизурія
Різні розлади сечовипускання.
 
Ендоскопічний метод
При хірургічному втручанні (операції) ендоскопічним методом застосовується ендоскоп. Ендоскоп являє собою порожнистий інструмент, за допомогою якого хірург має можливість зазирнути в порожнину тіла (черевну порожнину, шлунок, товсту кишку, сечовий міхур або сечівник) і шляхом введення невеликих інструментів через ендоскоп проводити операції. Терапія Greenlight-Laser доброякісної гіперплазії простати є також ендоскопічним втручанням через сечовивідний канал.
 
Ендофаллопротез
Медичний пристрій, імплатнуемий чоловікові при проведенні амбулаторної хірургічної операції.
 
Еректильна дисфункція
Нездатність чоловіка досягти і / або підтримувати ерекцію, достатню для введення статевого члена в піхву і здійснення задовільного статевого акту. Еректильна дисфункція може бути викликана причинами декількох видів - ендокринними, медикаментозними, місцевими, неврологічними і судинними.
 
Еякуляція
При чоловічому оргазмі насіннєва рідина завдяки скороченню мускулатури просувається по уретрі назовні і виділяється. Це процес називається еякуляцією.
 
Залишкова сеча
Якщо після сечовипускання в сечовому міхурі ще залишається сеча, лікарі говорять про залишкову сечу. Кількість залишкової сечі може бути різна. Дуже великий обсяг залишкової сечі при відсутності лікування часто призводить до мимовільного виділення сечі по краплях (парадоксальна ішурія).
 
Інгібітори 5а-редуктази.
Інгібітори 5а-редуктази (Простамол, Простаплант, Перміксон, Таденан, Проскар і т.д.) - блокують фермент, що каталізує перетворення тестостерону в дигидротестостерон. Вони мають протизапальну та протинабрякову дію. Їх можна призначати при доброякісній гіперплазії простати. В оптимальному випадку вони призводять до зморщування гіперплазованої простати. Часті побічні ефекти.
 
Інсульт
Гостре порушення коронарного кровообігу, пошкодження мозку, яке характеризується закупоркою або розривами судин мозку.
 
Інконтиненція переповнення
Сеча підтікає по краплях при повному сечовому міхурі.
 
Імперативний (владний)
Раптовий, важкостримуючий позив до сечовипускання.
 
Карцинома передміхурової залози
Злоякісне захворювання передміхурової залози, рак простати, Prostata-Ca.
 
Катетер для сечового міхура
Катетер являє собою трубку, яка вводиться за допомогою мастильних засобів через сечівник в сечовий міхур (трансуретрально) з діагностичною або лікувальною метою.
 
Катетер-презерватив
Пристрій який використовується для збору сечі.
 
Клініка МAYO.
До клініки MAYO відносяться три клініки. Найвідоміша з них - клініка MAYO в Рочестері, Мінесота, США. Клініка MAYO є однією з найвідоміших клінік у всьому світі. Серйозність, інноваційна дослідницька робота і надійність - це всіма визнаний "знак якості" цієї клініки. Її міжнародна популярність заснована на численних видатних наукових досягненнях у галузі медицини. Багато з цих досягнень стали невід'ємною частиною сучасної медицини.
 
Коагуляція
Припікання кровоносних судин з метою зупинки кровотечі.
 
KTP-лазер
KTP - це абревіатура Kalium-Titanyl-Phoshat. KTP являє собою твердий кристал, який може використовуватися в існуючих лазерах (напр., нeoдімовий: YAG-лазер) і подвоювати довжину світлових хвиль. Завдяки цій зміні відбувається перетворення невидимого світла Neodym: YAG-лазера (довжина хвилі 1065 nm) у видиме зелене світло (довжина хвилі 532 nm). При проведенні KTP-лазерної вапоризації простати із застосуванням Greenlight-лазера цей фізичної ефект використовується для проведення операцій без кровотеч.
 
KTP-лазерна вапоризація
KTP-лазерна вапоризація є миттєве випарювання (вапоризація) тканин при застосуванні KTP-лазера.
 
ЛАЗЕР
Лазер - це абревіатура. L.A.S.E.R. означає "Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation", що в перекладі на українську мову означає: "посилення світла шляхом штучно викликаної емісії випромінювання". Пучок енергії лазерного випромінювання який використовується не тільки в медицині, але й у багатьох виробничих процесах, де потрібні висока точність і енергія.
 
Мікціі
Запозичене слово, що позначає сечовипускання. Під ним мається на увазі природне сечовипускання. При порушенні мікціі лікарі говорять про розлад сечовипускання.
 
Місцева анестезія
Це вид наркозу, при якому робиться укол в області спинного мозку. Найбільш розповсюджені види такої анестезії - спінальна, поперекова або перидуральна анестезія. При цих методах анестезії проводиться "оніміння" ділянок, розташованих нижче місця уколу, що робить їх несприйнятливими до болю. Через одну-дві години дія наркозу минає.
 
Метод зворотного біологічного зв'язку (biofeedback) / електрична стимуляція
Технологія, що включає в себе комплекс дослідних, лікувальних і профілактичних фізіологічних процедур, в ході яких пацієнту за допомогою зовнішнього ланцюга зворотного зв'язку, організованого переважно за допомогою мікропроцесорної або комп'ютерної техніки, пред'являється інформація про стан і зміну тих чи інших власних фізіологічних процесів.
 
Нетримання сечі
Мимовільне виділення сечі через сечовипускальний канал без позиву на сечовипускання.
 
Нетримання сечі
Нездатність утримати сечу при імперативному (наказовому) позиві на сечовипускання.
 
Ніктурія
Нічне сечовипускання називається ніктурією. Деяким хворим ДГП необхідно дуже часто вставати ночами через постійні позиви до сечовипускання. Це призводить до порушення спокійного сну і постійного відчуття втоми в денний час.
 
Пальцеве ректальне обстеження
Обстеження простати шляхом обмацування її вказівним пальцем через пряму кишку.
 
Повна Інконтиненція
Характеризується тим, що сфінктер сечового міхура знаходиться в розтягнутому стані, в результаті чого неможливо контролювати виділення сечі.
 
Передміхурова залоза (простата)
Орган чоловічої статевої системи, що має форму каштану і розташований в окружності сечівника.
 
ПСА (PSA)
Простатоспецифічний антиген. ПСА є білковою субстанцією, яка утворюється тільки в простаті і виділяється нею в систему кровообігу організму. З цієї причини рівень ПСА і його концентрація можуть бути визначені тільки шляхом аналізу крові. Рівень ПСА, що перевищує норму, може виявитися ознакою ракового захворювання передміхурової залози.
 
Радикальна простатектомія.
Видалення хірургічним шляхом передміхурової залози повністю і частини навколишньої тканини. Вона виконується через хірургічний надріз в нижній частині живота або ділянці між мошонкою і прямою кишкою (промежина).
 
Ретроградна еякуляція
Оргазм чоловіка зазвичай супроводжується сім'явипорскуванням через сечовипускальний канал назовні. Після операцій на простаті часто напрям сім'явивергання не назовні, а у в сечовий міхур. При цьому "зміні напряму" сім'явивергання чоловік відчуває оргазм, але не відбувається сім'явипорскування з уретри. Цей оргазм називається інакше "сухим оргазмом". Насіннєва рідина змішується при наступному сечовипусканні з сечею і виділяється разом з нею з організму. З медичної точки зору це абсолютно безпечно.
 
Сечовий міхур
Порожнистий м'язовий орган, що виконує функції накопичення сечі і її виділення - сечовипускання.
 
Слінг Адванс (AdVance)
Сітка зі штучного матеріалу, яка підтримує уретру, знижуючи ймовірність витоку сечі і забезпечує простий контроль утримання сечі.
 
Слінг Інванс (InVance)
Сітка зі штучного матеріалу, яка чинить тиск на уретру, знижуючи ймовірність витоку сечі і забезпечує простий контроль утримання сечі.
 
Стресове нетримання сечі
Найбільш часто зустрічається вид нетримання, яке виникає при фізичному навантаженні, сміху, кашлі, спробах підняти важку річ, що призводить до підвищення тиску в сечовому міхурі і мимовільного виділення сечі.
 
Стриктура уретри
Стриктурою називають високу ступінь звуження уретри через утворення рубців. Після операцій на простаті, таких як ТУР, наприклад, в15% всіх випадків через кілька тижнів або місяців виникає стриктура сечівника. Сеча знову не може безперешкодно стікати. Для її усунення потрібне невелике хірургічне втручання. Стриктура уретри має властивість з'являтися час від часу. При вапоризації зеленим лазером стриктура не утворюється тому, що тканини не видаляються, а випаровуються.
 
Сфінктер сечового міхура
М'яз, що контролює відтік сечі з сечового міхура.
 
Teстостерон
Чоловічий статевий гормон, що утворюється в яєчках і наднирниках (5%). Тестостерон сприяє як доброякісному, так і злоякісного росту простати.
 
Трансуретрально
По-латині: через уретру. Інструмент може бути введений трансуретрально в сечовий міхур, тобто через сечовипускальний канал. Операція може бути проведена за допомогою уретроскопа без необхідності в розрізі черевної стінки. Приклад: трансуретральна резекція простати (ТУР) або вапорізація.
 
Tур
Tрансуретральная резекція простати (TУРП). Метод оперативного лікування, при якому видаляється частина тканини простати блокує струмінь сечі, за допомогою діатермічної петлі.
 
Tур - синдром
TУР-синдром являє собою небезпечне ускладнення ТУР простати. Відбувається "намивання" промивної рідини у відкриті кровоносні судини. Наслідком можуть стати: підвищення тиску, що представляє небезпеку для життя, небезпечне скупчення води в легкому і підвищення вмісту певних солей в організмі.
 
Ургентне нетримання сечі
Стан, коли чоловік знає, що у нього позив на сечовипускання, але він не може його контролювати і "дотерпіти до туалету". Такий тип характерний для хвороби Паркінсона, цукрового діабету, а також зустрічається у чоловіків після інсульту.
 
Уретра
Уретра (сечовивідний канал) - довгий трубчастий орган, який є кінцевим відділом сечових шляхів. Він починається у шийки сечового міхура, проходить передміхурову залозу, а потім проходить в тілі статевого члена, на голівці якого закінчується зовнішнім отвором.
 
Урограма
Урограма являє собою рентгенівський знімок нирок і сечових шляхів з попереднім введенням контрастної речовини в вену.
 
Урофлоуметрія
Під урофлоуметрією лікар має на увазі обстеження, при яких вимірюються фізичні характеристики струменя сечі, внутрішній тиск сечового міхура під час сечовипускання.
 
Фотоселективний метод
Метод, при якому лазерний промінь зеленого кольору практично не поглинається водою, а селективно (вибірково) поглинається гемоглобіном. В результаті відбувається ефективне випаровування тканин простати з відсутністю ускладнень в найближчому (кровотеча) і віддаленому (відсутність рубців) періоді.
 
Хвороба Паркінсона
Хронічне прогресуюче дегенеративне захворювання центральної нервової системи, клінічно проявляється порушенням рухів.
 
Цистоскопія
Огляд сечового міхура за допомогою цистоскопу, що вводиться черех сечівник.
 
Цукровий діабет
Група ендокринних захворювань, що розвиваються внаслідок абсолютної або відносної (порушення взаємодії з клітинами-мішенями) недостатності гормону інсуліну, внаслідок чого розвивається гіперглікемія - стійке збільшення вмісту глюкози в крові. Захворювання характеризується хронічним перебігом і порушенням всіх видів обміну речовин: вуглеводного, жирового, білкового, мінерального і водно-сольового.