Інформація:
Словник
Словарь

Аберрація хромосомна

  1. узагальнена назва будь-якого з видів мутації - делецій, транслокацій, інверсий, дуплікацій;
  2. геномні мутації (анеуплоіди, трисомії и т.д.).

Амбулаторный 
не пов’язаний з постійним перебуванням у клініці (стаціонарі).

АМК
аномальна маткова кровотеча. Згідно трактуванні Міжнародної федерації акушерів-гінекологів будь-яку кровотечу крім менструальної вважають аномальною.

Гамети
статеві клітини (яйцеклітини і сперматозоїди).

Гіпофіз
головна ендокринна залоза, регулює функцію інших ендокринних залоз (статевих, щитовидної, надниркові та ін); розташований в головному мозку у чоловіків і жінок.

Гормони
переносники інформації між різними органами.

Даунрегуляції
походить з англійської down = вниз і regulation = регуляція. Медикаментозне зниження викиду власних гормонів.

ДМК
дисфункційна маткова кровотеча. Підтверджує те, що маткова кровотеча є результатом порушення функції ланок регуляції менструального циклу (надгіпоталаміческіе структури ЦНС, гіпоталамус, гіпофіз, яєчники, матки).

Матка
орган, в якому відбувається виношування плоду. Матка складається з шийки, тіла і дна. У матці є матковий зів, який веде в порожнину матки. У матку «впадають» обидві маткові труби.

Маткові труби
воронкоподібні «рухомі доріжки», які направляють сперматозоїди до яйцеклітини, а запліднену яйцеклітину в матку.

Метаболічний синдром
це поєднання різних метаболічних порушень, що призводять до розвитку ожиріння, артеріальної гіпертензії, гіперліпідемії (атеросклерозу і його серцево-судинних ускладнень), цукровому діабету 2-го типу або порушення толерантності до глюкози. Метаболічний синдром у жінок раніше називали нейрообмінноендокрінний синдром.

Міома матки
доброякісна пухлина, що складається з м'язових тканин і розташована, як правило, в матці. Міоми можуть бути причиною безпліддя і звичного невиношування.

Мускулатура тазового дна
м'язи тазового дна, які є опорою для внутрішніх статевих органів, сечового міхура і прямої кишки. Вони розташовані між лобкової кісткою і куприком. Ці м'язи підтримують органи малого таза в правильному положенні, перешкоджають опущенню матки і сечового міхура. Від стану м'язів тазового дна залежать функції сечовипускання і дефекації, а також родова діяльність.

Полікістозних яєчники
яєчник з великою кількістю дрібних кіст.

Пролапс
це вип’ячування органу або його частини, не покритій очеревиною, через природні отвори (наприклад: випадання матки через вагину, або прямої кишки через анус).

Слінг-система MiniArc
це інноваційна малоінвазивна система для лікування стресового нетримання сечі у жінок.

Ендометрит
це запалення слизової порожнини матки.

Ендометріоз
це дисгормональне іммунозалежне і генетично детерміноване захворювання, що характеризується присутністю ектопічеського ендометрію з ознаками клітинної активності і його розростанням.

Ендометрій (endometrium)
насичують кровью слизовий шар матки, який періодично оновлюється. У ендометрій імплантується ембріон.

Яєчники
парні жіночі статеві органи овальної форми, в яких дозріває здатна до запліднення яйцеклітина. Яєчники продукують гормони естрогени і гестагени.

Яйцеклітина
жіноча статева клітина.